Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-H20123RJV
ECW-H20123RJV
5S-ECW-H20123RJV
ECW-H20123RJV
CAP FILM 0.012UF 5% 2KVDC RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:ECW-H(V)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:2000V (2kV)
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.906 L x 0.453 W (23.00mm x 11.50mm)
Termination:1.004 (25.50mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.295 (7.50mm)