Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-H20122RHV
ECW-H20122RHV
5S-ECW-H20122RHV
ECW-H20122RHV
CAP FILM 1200PF 3% 2KVDC RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:ECW-H(V)
Tolerance:??????3%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:2000V (2kV)
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm)
Termination:0.728 (18.50mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.295 (7.50mm)