Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-H16622RHV
ECW-H16622RHV
5S-ECW-H16622RHV
ECW-H16622RHV
CAP FILM 6200PF 3% 1.6KVDC RAD
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:ECW-H(V)
Tolerance:??????3%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:1600V (1.6kV)
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.906 L x 0.276 W (23.00mm x 7.00mm)
Termination:0.787 (20.00mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.295 (7.50mm)