Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-H12433RHV
ECW-H12433RHV
5S-ECW-H12433RHV
ECW-H12433RHV
CAP FILM 0.043UF 3% 1.25KVDC RAD
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:ECW-H(V)
Tolerance:??????3%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:1250V (1.25kV)
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.906 L x 0.433 W (23.00mm x 11.00mm)
Termination:0.984 (25.00mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.295 (7.50mm)