Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-FD2W684K
ECW-FD2W684K
5S-ECW-FD2W684K
ECW-FD2W684K
CAP FILM 0.68UF 10% 450VDC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECW-F(D)
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:450V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 110??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.689 L x 0.264 W (17.50mm x 6.70mm)
Termination:0.390 (9.90mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)