Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-FD2W275J
ECW-FD2W275J
5S-ECW-FD2W275J
ECW-FD2W275J
CAP FILM 2.7UF 5% 450VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECW-F(D)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:450V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 110??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.996 L x 0.354 W (25.30mm x 9.00mm)
Termination:0.539 (13.70mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.886 (22.50mm)