Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-FD2W125J
ECW-FD2W125J
5S-ECW-FD2W125J
ECW-FD2W125J
CAP FILM 1.2UF 5% 450VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECW-F(D)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:450V
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 110??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.689 L x 0.335 W (17.50mm x 8.50mm)
Termination:0.457 (11.60mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)