Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-FD2W104J4
ECW-FD2W104J4
5S-ECW-FD2W104J4
ECW-FD2W104J4
CAP FILM 0.1UF 5% 450VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:ECW-F(D)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:450V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 110??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.496 L x 0.177 W (12.60mm x 4.50mm)
Termination:0.547 (13.90mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.295 (7.50mm)