Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-FA2J334JQ
ECW-FA2J334JQ
5S-ECW-FA2J334JQ
ECW-FA2J334JQ
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECW-F(A)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:630V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.717 L x 0.335 W (18.20mm x 8.50mm)
Termination:0.732 (18.60mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)