Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-F6513JL
ECW-F6513JL
5S-ECW-F6513JL
ECW-F6513JL
CAP FILM 0.051UF 5% 630VDC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECW-F(L)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:630V
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.610 L x 0.260 W (15.50mm x 6.60mm)
Termination:0.492 (12.50mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.492 (12.50mm)