Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-F6364HL
ECW-F6364HL
5S-ECW-F6364HL
ECW-F6364HL
CAP FILM 0.36UF 3% 630VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECW-F(L)
Tolerance:??????3%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:630V
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.807 L x 0.469 W (20.50mm x 11.90mm)
Termination:0.787 (20.00mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.689 (17.50mm)