Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-F6114RHL
ECW-F6114RHL
5S-ECW-F6114RHL
ECW-F6114RHL
CAP FILM 0.11UF 3% 630VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:ECW-F(L)
Tolerance:??????3%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:630V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.709 L x 0.315 W (18.00mm x 8.00mm)
Termination:0.685 (17.40mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.295 (7.50mm)