Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-F4624RJL
ECW-F4624RJL
5S-ECW-F4624RJL
ECW-F4624RJL
CAP FILM 0.62UF 5% 400VDC RADIAL
Series:ECW-F(L)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:400V
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.807 L x 0.445 W (20.50mm x 11.30mm)
Termination:0.902 (22.90mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.295 (7.50mm)