Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-F4184RHL
ECW-F4184RHL
5S-ECW-F4184RHL
ECW-F4184RHL
CAP FILM 0.18UF 3% 400VDC RADIAL
Series:ECW-F(L)
Tolerance:??????3%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:400V
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.610 L x 0.323 W (15.50mm x 8.20mm)
Termination:0.701 (17.80mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.295 (7.50mm)