Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECW-F4164RHL
ECW-F4164RHL
5S-ECW-F4164RHL
ECW-F4164RHL
CAP FILM 0.16UF 3% 400VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:ECW-F(L)
Tolerance:??????3%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:400V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.610 L x 0.307 W (15.50mm x 7.80mm)
Termination:0.685 (17.40mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.295 (7.50mm)