ECQ-UAAF684M
5S-ECQ-UAAF684M
ECQ-UAAF684M
CAP FILM 0.68UF 20% 275VAC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | ECQ-UA |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 275V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 110??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.024 L x 0.394 W (26.00mm x 10.00mm) |
| Termination: | 0.689 (17.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |