ECQ-UAAF334K
5S-ECQ-UAAF334K
ECQ-UAAF334K
CAP FILM 0.33UF 10% 275VAC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | ECQ-UA |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 275V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 110??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.689 L x 0.354 W (17.50mm x 9.00mm) |
| Termination: | 0.650 (16.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |