ECQ-UAAF225M
5S-ECQ-UAAF225M
ECQ-UAAF225M
CAP FILM 2.2UF 20% 275VAC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | ECQ-UA |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 275V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 110??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.220 L x 0.571 W (31.00mm x 14.50mm) |
| Termination: | 0.984 (25.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |