ECQ-U3A104MG
5S-ECQ-U3A104MG
ECQ-U3A104MG
CAP FILM 0.1UF 20% 300VAC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | ECQ-UG |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 300V |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 100??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.591 L x 0.315 W (15.00mm x 8.00mm) |
| Termination: | 0.610 (15.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.492 (12.50mm) |