Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECQ-U2A563KL
ECQ-U2A563KL
5S-ECQ-U2A563KL
ECQ-U2A563KL
CAP FILM 0.056UF 10% 275VAC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECQ-UL
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:275V
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 100??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.689 L x 0.177 W (17.50mm x 4.50mm)
Termination:0.472 (12.00mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)