Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECQ-U2A185KLA
ECQ-U2A185KLA
5S-ECQ-U2A185KLA
ECQ-U2A185KLA
CAP FILM 1.8UF 10% 275VAC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECQ-UL
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:275V
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 100??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):1.201 L x 0.748 W (30.50mm x 19.00mm)
Termination:1.181 (30.00mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:1.083 (27.50mm)