Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECQ-P6152JU
ECQ-P6152JU
5S-ECQ-P6152JU
ECQ-P6152JU
CAP FILM 1500PF 5% 630VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECQ-P(U)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:630V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40??????C ~ 105??????C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.571 L x 0.217 W (14.50mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max):0.413 (10.50mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.394 (10.00mm)