ECQ-E6333JF
5S-ECQ-E6333JF
ECQ-E6333JF
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | ECQ-E(F) |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.472 L x 0.236 W (12.00mm x 6.00mm) |
| Termination: | 0.508 (12.90mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.394 (10.00mm) |