Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECQ-E6184KF
ECQ-E6184KF
5S-ECQ-E6184KF
ECQ-E6184KF
CAP FILM 0.18UF 10% 630VDC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECQ-E(F)
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:630V
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.728 L x 0.315 W (18.50mm x 8.00mm)
Termination:0.669 (17.00mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)