Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECQ-E6124KF
ECQ-E6124KF
5S-ECQ-E6124KF
ECQ-E6124KF
CAP FILM 0.12UF 10% 630VDC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECQ-E(F)
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:630V
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.728 L x 0.248 W (18.50mm x 6.30mm)
Termination:0.610 (15.50mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)