Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECQ-E4223WKF
ECQ-E4223WKF
5S-ECQ-E4223WKF
ECQ-E4223WKF
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:ECQ-E(F)
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:400V
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.406 L x 0.189 W (10.30mm x 4.80mm)
Termination:0.350 (8.90mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.295 (7.50mm)