Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECQ-E4155JF
ECQ-E4155JF
5S-ECQ-E4155JF
ECQ-E4155JF
CAP FILM 1.5UF 5% 400VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECQ-E(F)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:400V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):1.220 L x 0.374 W (31.00mm x 9.50mm)
Termination:0.787 (20.00mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:1.083 (27.50mm)