Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECQ-E2683JF3
ECQ-E2683JF3
5S-ECQ-E2683JF3
ECQ-E2683JF3
CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC RAD
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:ECQ-E(F)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:250V
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.406 L x 0.177 W (10.30mm x 4.50mm)
Termination:0.492 (12.50mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.197 (5.00mm)