Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECQ-E2563JF9
ECQ-E2563JF9
5S-ECQ-E2563JF9
ECQ-E2563JF9
CAP FILM 0.056UF 5% 250VDC RAD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:ECQ-E(F)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:250V
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.406 L x 0.189 W (10.30mm x 4.80mm)
Termination:0.508 (12.90mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.197 (5.00mm)