Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECQ-E2274JF
ECQ-E2274JF
5S-ECQ-E2274JF
ECQ-E2274JF
CAP FILM 0.27UF 5% 250VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECQ-E(F)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:250V
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.472 L x 0.236 W (12.00mm x 6.00mm)
Termination:0.492 (12.50mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.394 (10.00mm)