Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECQ-E2153JB
ECQ-E2153JB
5S-ECQ-E2153JB
ECQ-E2153JB
CAP FILM 0.015UF 5% 250VDC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECQ-E(B)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:250V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.311 L x 0.165 W (7.90mm x 4.20mm)
Termination:0.319 (8.10mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.197 (5.00mm)