Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECQ-E2125RJB
ECQ-E2125RJB
5S-ECQ-E2125RJB
ECQ-E2125RJB
CAP FILM 1.2UF 5% 250VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:ECQ-E(B)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:250V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.602 L x 0.299 W (15.30mm x 7.60mm)
Termination:0.772 (19.60mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.492 (12.50mm)