Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECQ-E2124KBB
ECQ-E2124KBB
5S-ECQ-E2124KBB
ECQ-E2124KBB
CAP FILM 0.12UF 10% 250VDC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECQ-E(B)
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:250V
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.311 L x 0.224 W (7.90mm x 5.70mm)
Termination:0.614 (15.60mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.197 (5.00mm)