Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECQ-E2106KF
ECQ-E2106KF
5S-ECQ-E2106KF
ECQ-E2106KF
CAP FILM 10UF 10% 250VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECQ-E(F)
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:250V
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):1.220 L x 0.626 W (31.00mm x 15.90mm)
Termination:1.055 (26.80mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:1.083 (27.50mm)