Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECQ-E2104JFB
ECQ-E2104JFB
5S-ECQ-E2104JFB
ECQ-E2104JFB
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECQ-E(F)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:250V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.406 L x 0.228 W (10.30mm x 5.80mm)
Termination:0.528 (13.40mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.295 (7.50mm)