Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECQ-E1685KFW
ECQ-E1685KFW
5S-ECQ-E1685KFW
ECQ-E1685KFW
CAP FILM 6.8UF 10% 100VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECQ-E(F)
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:100V
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):1.024 L x 0.354 W (26.00mm x 9.00mm)
Termination:0.925 (23.50mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)