Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECQ-E1475JFB
ECQ-E1475JFB
5S-ECQ-E1475JFB
ECQ-E1475JFB
CAP FILM 4.7UF 5% 100VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECQ-E(F)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:100V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):1.024 L x 0.295 W (26.00mm x 7.50mm)
Termination:0.866 (22.00mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)