ECQ-E1225KF
5S-ECQ-E1225KF
ECQ-E1225KF
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | ECQ-E(F) |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.728 L x 0.276 W (18.50mm x 7.00mm) |
| Termination: | 0.630 (16.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |