Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECQ-E1155KF
ECQ-E1155KF
5S-ECQ-E1155KF
ECQ-E1155KF
CAP FILM 1.5UF 10% 100VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:ECQ-E(F)
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:100V
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.728 L x 0.236 W (18.50mm x 6.00mm)
Termination:0.567 (14.40mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)