Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECQ-E1105KF3
ECQ-E1105KF3
5S-ECQ-E1105KF3
ECQ-E1105KF3
CAP FILM 1UF 10% 100VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:ECQ-E(F)
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:100V
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.472 L x 0.264 W (12.00mm x 6.70mm)
Termination:0.748 (19.00mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.197 (5.00mm)