Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECQ-E10562RJF
ECQ-E10562RJF
5S-ECQ-E10562RJF
ECQ-E10562RJF
CAP FILM 5600PF 5% 1KVDC RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:ECQ-E(F)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:125V
Voltage Rating - AC:1000V (1kV)
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.610 L x 0.295 W (15.50mm x 7.50mm)
Termination:0.709 (18.00mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.295 (7.50mm)