Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECH-U1H682GB5
ECH-U1H682GB5
5S-ECH-U1H682GB5
ECH-U1H682GB5
CAP FILM 6800PF 2% 50VDC 1206
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:ECH-U(B)
Tolerance:??????2%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:50V
Dielectric Material:Polyphenylene Sulfide (PPS)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized - Stacked
Operating Temperature:-
Mounting Type:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:Surface Mount
Size / Dimension:1206 (3216 Metric)
Height - Seated (Max):0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Termination:0.039 (1.00mm)