Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECH-U1H561JX5
ECH-U1H561JX5
5S-ECH-U1H561JX5
ECH-U1H561JX5
CAP FILM 560PF 5% 50VDC 0805
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:ECH-U(X)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:50V
Dielectric Material:Polyphenylene Sulfide (PPS)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized - Stacked
Operating Temperature:-
Mounting Type:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:Surface Mount
Size / Dimension:0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max):0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Termination:0.043 (1.10mm)