ECH-U1H561GB5
5S-ECH-U1H561GB5
ECH-U1H561GB5
CAP FILM 560PF 2% 50VDC 0805
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | ECH-U(B) |
| Tolerance: | ??????2% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 50V |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 0805 (2012 Metric) |
| Height - Seated (Max): | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Termination: | 0.039 (1.00mm) |