Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECH-U1H273GX5
ECH-U1H273GX5
5S-ECH-U1H273GX5
ECH-U1H273GX5
CAP FILM 0.027UF 2% 50VDC 1210
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:ECH-U(X)
Tolerance:??????2%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:50V
Package / Case:Surface Mount
Size / Dimension:1210 (3225 Metric)
Height - Seated (Max):0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Termination:0.067 (1.70mm)