Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECH-U1H223GB5
ECH-U1H223GB5
5S-ECH-U1H223GB5
ECH-U1H223GB5
CAP FILM 0.022UF 2% 50VDC 1210
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:ECH-U(B)
Tolerance:??????2%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:50V
Dielectric Material:Polyphenylene Sulfide (PPS)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized - Stacked
Operating Temperature:-
Mounting Type:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:Surface Mount
Size / Dimension:1210 (3225 Metric)
Height - Seated (Max):0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Termination:0.063 (1.60mm)