Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECH-U1C562GX5
ECH-U1C562GX5
5S-ECH-U1C562GX5
ECH-U1C562GX5
CAP FILM 5600PF 2% 16VDC 0805
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:ECH-U(X)
Tolerance:??????2%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:16V
Package / Case:Surface Mount
Size / Dimension:0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max):0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Termination:0.043 (1.10mm)