Home All Products Capacitors Film CapacitorsPanasonic Electronic Components ECH-U1C391JX5
ECH-U1C391JX5
5S-ECH-U1C391JX5
ECH-U1C391JX5
CAP FILM 390PF 5% 16VDC 0603
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:ECH-U(X)
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:16V
Package / Case:Surface Mount
Size / Dimension:0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max):0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Termination:0.033 (0.85mm)