ECH-U1C333GX5
5S-ECH-U1C333GX5
ECH-U1C333GX5
CAP FILM 0.033UF 2% 16VDC 1206
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | ECH-U(X) |
| Tolerance: | ??????2% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 16V |
| Dielectric Material: | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized - Stacked |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 1206 (3216 Metric) |
| Height - Seated (Max): | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Termination: | 0.051 (1.30mm) |