ECH-U1C222JX5
5S-ECH-U1C222JX5
ECH-U1C222JX5
CAP FILM 2200PF 5% 16VDC 0603
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | ECH-U(X) |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 16V |
| Dielectric Material: | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized - Stacked |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 0603 (1608 Metric) |
| Height - Seated (Max): | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) |
| Termination: | 0.033 (0.85mm) |